02
شنبه, مارس
شنبه 12 اسفند 1402 Saturday 2 March 2024 21 شعبان 1445

محققان ایرانی دوباره قورباغه رنگ زدند.

ایران

دستگاه ضدعفونی بر پایه ازن نه چیز جدیدی هست و نه نیاز چندان به تکنولوژی پیشرفته دارد. اگر شما کمی‌ تحقیق کنید این دستگاه را میتوانید در خانه هم تولید کنید.

ولی‌ چرا زحمت بکشید، میتوانید در ای بیی آن را با قیمت نازل بخرید.
در زیر پیوند با یک فروشنده چینی‌ که نوع کلی اندکی‌ بزرگتر این دستگاه را میفروشد. شما حتا میتوانید نوع جیبی‌ آن را هم با چند ده دلار بخرید.

110V/220V 10g Ozone Generator 10000mg/h Ozone Disinfection Machine Air Purifier

ozone

توجه کنید که این یک نمونه از هزاران نوع این دستگاه ها میباشد و ما هیچ گونه رابطه ای با این شرکت بخصوص نداریم. دستگاه یاد شده فقط اولین لینکی‌ بود که در ای بیی به دلیل ردیف بودن حروف پیدا کردیم.

حالا گزارش زیر از رسانه های رژیم در باره اختراع جدید دانشمندان رژیم در ساخت این اسباب بازی چینی؛

 

محققان یک شرکت دانش بنیان مستقر در برج علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تولید و ساخت دستگاه «ازنایزر» برای ضدعفونی کردن امکان مختلف شدند که بدون نیاز به مواد شیمیایی، از اکسیژن موجود در هوای پیرامون، گاز ازن تولید می‌کند.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر امروز شنبه اعلام کرد که شرکت دانش بنیان شاره فراز پایدار مستقر در برج علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه فناوری های مبتنی بر پلاسما، نفت، گاز، پتروشیمی فعالیت می کند. این شرکت با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت ضدعفونی کردن نقاط پرخطر کشور، توان خود برای عرضه انواع ازنایزر و دستگاهای ضدعفونی کننده متمرکز کرد تا بتواند رسالت خود را برای حفظ سلامت هموطنان ایفا کند.

ازن به عنوان یک اکسیدکننده قوی توانایی از بین بردن میکروارگانیسم هایی مانند انواع باکتری، قارچ و ویروس را دارد.

ازنایزرهای ضدعفونی هوا برای ضدعفونی بیمارستان‌ها، ادارات، اتاق جلسات و کنفرانس، مجلس، بانک‌ها، هوای منزل یا محل کار، هتل ها، اماکن عمومی، قطار و پایانه‌های مسافربری و مانند آنها مناسب است.

همچنین ازنایزر آب ازنیت نیز این امکان را برای مصرف کننده فراهم می‌آورد که همیشه از وجود مخزن ذخیره از آب ازنیت با قابلیت ضدعفونی کنندگی بالا اطمینان خاطر داشته باشد.

امکان ضدعفونی مواردی مانند سطوح، تجهیزات، منسوجات، موادغذایی و جامعه انسانی را با اسپری آب ازنیت می‌توان فراهم آورد. محفظه استریل می‌تواند جایگزین اتوکلاوهای بیمارستانی باشد و در راستای استریل ماسک های پزشکی، البسه و وسایل آزمایشگاهی و پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.

برای مصارف خانگی می‌توان البسه، موادغذایی، میوه و سبزیجات و هر مورد مشکوک به آلودگی را در این محفظه قرار داد که پس از مدت زمان قید شده در دستورالعمل دستگاه، محتویات محفظه ضدعفونی می‌شود.

تونل و کابین های ضدعفونی با پاشش آب ازنیت توانایی ضدعفونی کالا و جامعه انسانی در گیت های ورودی مراکز درمانی، ادارات، وزارتخانه‌ها، کارخانه‌ها، هتل ها، زندان ها و مجتمع‌های مسکونی را دارند.

مزایای ضد عفونی با ازن

دستگاه «ازنایزر» با وزن کم و بدون نیازمندی به مواد شیمیایی، از اکسیژن موجود در هوای پیرامون، گاز ازن را به صورت آنسایت تولید می‌کند. ازن در مقایسه با ضدعفونی کننده های رایج که با پاشش روی سطوح باقی می‌مانند و اثرات خوردگی و هدر رفت سرمایه را در بلند مدت موجب می‌شوند، روی سطوح ذخیره نمی‌شود.

با توجه به زمان نیمه عمر پایین ازن، این مولکول پس از مدت کوتاهی دوباره تبدیل به اکسیژن می‌شود و هیچ گونه اثرات جانبی پس از ضدعفونی را ندارد. همچنین نداشتن تاثیر مخرب و ایجاد لک روی سطوح و البسه از دیگر مزایای ضدعفونی با ازن است.

سهولت استفاده از ازنایزر و پوشش کامل تمامی نواحی، ریسک خطای نیروی انسانی را در انجام عملیات ضدعفونی به حداقل رسانیده و اثربخشی عملیات ضدعفونی را تضمین می‌کند. در واقع گاز ازن می‌تواند به تمامی سطوح، منافذ، ترک ها، فیلترهای تهویه و غیره برسد و آنها را ضدعفونی کند. قدرت اکسایش بالا، سرعت بالای ضدعفونی و یکنواختی ضدعفونی از دیگر مزایای استفاده از ازن است.

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آخرین اخبار

با آبونمان در خبرنامه رایگان میگن نیوز از آخرین پیشبردها در تارنما با خبر شوید