18
پنج شنبه, جولای
پنجشنبه 28 تير 1403 Thursday 18 July 2024 11 محرم 1446

تصویری که یون‌هاپ خبرگزاری دولتی کره جنوبی از ساعت‌های اولیه بازگشایی مدارس منتشر کرده است

خبرهای گوناگون

کره جنوبی، کشوری که تا سه ماه پیش یکی از مهم‌ترین کانون‌های شیوع ویروس کرونای جدید در خارج از چین بود، پس از ۷۹ روز تاخیر، نخستین مرحله از بازگشایی مدرسه‌ها را آغاز کرد.

 نخستین مرحله از بازگشایی، مقطع ارشد دبیرستان‌های کره جنوبی‌ست که در مجموع سه سال پیش از دانشگاه را در بر می‌گیرد.

دیگر دانش‌آموزان، همچنین پیش‌دبستانی‌ها، در هشتم ژوئن، سه هفته دیگر، راهی مدارس می‌شوند.

بازگشایی مدارس آزمون مهمی برای دولت کره جنوبی در مسیر مقابله با همه‌گیری کووید-۱۹ به‌شمار می‌رود.

این کشور با وجود آن‌که زمانی در صدر کشورهای بحران‌زده قرار داشت، اما اکنون با ۱۱ هزار مورد ابتلا و ۲۶۳ قربانی در وضعیت به‌مرابت بهتری از بسیاری از کشورهای جهان است.

آماده‌سازی مدارس برای بازگشایی مدت‌هاست که جریان دارد؛ از جمله جداسازی دانش‌آموزان و قرار دادن محافظ بین میزها. دانش‌آموزان در مدارس ماسک خواهند زد.

بازگشایی مدارس تا کنون پنج بار عقب افتاده بود و یک گلوگاه تازه ولی نه‌چندان بزرگ از شیوع ویروس در سئول در هفته‌های اخیر بار دیگر بر نگرانی‌ها افزود.

با این حال دولت کره جنوبی برنامه نهایی برای بازگشایی‌ها را اجرا کرد. سال تحصیلی باید از دوم مارس، اوایل اسفند آغاز می‌شد.

دانش‌آموزان خود در معرض خطر چندانی قرار ندارند، اما می‌توانند عامل مهمی در انتقال ویروس به افراد سالمند و شیوع آن در سطح جامعه باشند.

کره جنوبی ۵۰ میلیون نفر جمعیت دارد و از سوم ژانویه به این سو، بیش از ۷۷۰ هزار تست کرونا از شهروندان خود گرفته است. نزدیک به ۱۱ هزار تست مربوط به یک روز پیش از بازگشایی مدرسه‌ها می‌شود.

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آخرین اخبار

با آبونمان در خبرنامه رایگان میگن نیوز از آخرین پیشبردها در تارنما با خبر شوید