30
پنج شنبه, نوامبر
پنجشنبه 9 آذر 1402 Thursday 30 November 2023 17 جمادی‌الاول 1445

آماده سازی یک رستوران برای پذیرایی در پاریس - کپی رایت AP Photo

خبرهای گوناگون

ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد که کافه ها و رستوران ها از دوم ژوئن، سه شنبه آینده در این کشور بازگشایی خواهندشد.

 این تصمیم دولت فرانسه در راستای گام دوم رفع محدودیت های قرنطینه در این کشور است. البته بین هر میز رستوران باید دست کم یک متر فاصله باشد و رستوران ها تنها می توانند از گروه های کمتر از ده نفر پذیرایی کنند.

بدلیل اینکه استان ایل دو فرانس به مرکزیت پاریس کانون اصلی شیوع ویروس کرونا بوده است رستوران ها و بارها در پایتخت فرانسه تنها می توانند در فضای باز میزبان مشتریان باشند.

تمام مدارس در دوره دبستان و راهنمایی و برخی از دبیرستان ها نیز بازگشایی می شوند.

نخست وزیر فرانسه در سخنان روز پنجشنبه خود گفت:‌‌ « سرعت انتشار ویروس در این مرحله تحت کنترل است اما مردم باید هوشیار باشند زیرا ویروس هنوز وجود دارد.»

پارک ها در مناطقی که بیشترین آسیب را از کرونا دیدند نیز بازگشایی خواهند داشت. موزه ها و بناهای تاریخی در سراسر کشور بازگشایی می شوند اما مردم باید ماسک بپوشند. تئاترها نیز می توانند از دوم ژوئن میزبان علاقه مندان خواهند بود. سینماها اما تنها از۲۲ ژوئن درهایشان را می گشایند.

کلوب های شبانه همچنان تعطیل خواهند بود اما استخرها،‌ سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی نیز در مناطقی که سبز اعلام شده از روز ۲ ژوئن بازگشایی می‌شود. این مکان‌ها در مناطق نارنجی از روز ۲۲ ژوئن اجازه بازگشایی خواهند داشت. همچنین شهروندان فرانسوی اجازه خواهند داشت بیشتر از ۱۰۰ کیلومتر در خاک این کشور سفر کنند.

بیماری کووید-۱۹ جان ۲۸۵۹۶ نفر در این کشور را گرفت و بیش از دوماه قرنطینه سراسری در این کشور بطول انجامید. اولین گام رفع محدودیت های قرنطینه، یازدهم ماه مه، ۲۲ اردیبهشت ماه گذشته عملی شد.

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آخرین اخبار

با آبونمان در خبرنامه رایگان میگن نیوز از آخرین پیشبردها در تارنما با خبر شوید