02
شنبه, مارس
شنبه 12 اسفند 1402 Saturday 2 March 2024 21 شعبان 1445

کدام مقامات غربی کرونا گرفته‌اند؟

جهان

شیوع ویروس کرونا که سازمان جهانی بهداشت آن را «مهمترین بحران سلامت عصر حاضر» توصیف می‌کند همچنان رو به گسترش است و قربانیان بیشتری می‌گیرد.

کرونا که در آمریکا، اتحادیه اروپا و بیش از 120 کشور دنیا جولان می‌دهد و تاثیرات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی زیادی را با خود همراه داشته است هیچ حد و مرزی نشناخته و حتی بسیاری از مقامات بلندپایه دنیا را درگیر خود کرده است.

 15 وزیر لهستانی قرنطینه شدند

پانزده وزیر دولت لهستان پس از اینکه آزمایش ابتلای میشال ووس، وزیر محیط زیست این کشور به ویروس کرونا مثبت اعلام شد، قرنطینه شدند.

وزیر فرهنگ انگلیس خودش را قرنطینه کرد

وزیر فرهنگ انگلیس اعلام کرد که به دلیل احتمال ابتلا به ویروس کرونا خود را قرنطینه کرده است.

ملکه انگلیس خود را قرنطینه می‌کند

ملکه انگلیس از کاخ باکینگهام خارج شده و قصد دارد از ترس ویروس کرونا خود را قرنطینه کند.

همسر نخست وزیر اسپانیا به کرونا مبتلا شد

دفتر نخست وزیر اسپانیا اعلام کرد که همسر پدرو سانچز نخست وزیر این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده است.

ابتلای یک عضو دولت ماکرون به ویروس کرونا

وزیر مشاور در امور تغییرات زیست محیطی در دولت فرانسه به ویروس جدید کرونا مبتلا شد.

وزیر دفاع آمریکا و معاونش قرنطینه شدند

«جاناتان هافمن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا بین نظامیان آمریکایی و کارکنان وزارت دفاع، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا و معاونش «دیوید نورکوئیست» در حالت قرنطینه قرار گرفته‌اند.

رئیس دولت خودمختار کاتالونیا به کرونا مبتلا شد

منابع اسپانیایی از مثبت اعلام شدن آزمایش کرونای رئیس دولت خودمختار کاتالونیا خبر دادند.

ابتلای خاویر سولانا به کرونا

«خاویر سولانا» دبیرکل سابق سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به ویروس کرونا مبتلا شده و در بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفته است.

ایوانکا ترامپ در قرنطینه خانگی قرار گرفت

"ایوانکا ترامپ"، دختر و مشاور دونالد ترامپ که هفته گذشته با وزیر کشور استرالیا که درگیر کرونا شده است دیدار کرده بودند هم در حالت قرنطینه خانگی قرار گرفتند.

معاون دفتر رسانه‌ای کاخ سفید روز جمعه با تأیید خبر قرنطینه خانگی ایوانکا ترامپ مدعی شد که پزشکان کاخ سفید گفته‌اند که ایوانکا ترامپ نیازی به قرنطینه خانگی ندارد.

وزیر کشور استرالیا به کرونا مبتلا شد

وزیر کشور استرالیا هم از دیگر مقاماتی است که اخیرا رسانه‌های غربی از مثبت شدن تست کرونای وی خبر دادند. "پیتر داتون"، وزیر کشور استرالیا که هفته گذشته برای شرکت در یک نشست امنیتی-اطلاعاتی مشترک به واشنگتن سفر کرده و در جریان این سفر با «ویلیام بار» وزیر دادگستری آمریکا و «ایوانکا ترامپ» دختر و مشاور دونالد ترامپ دیدار کرده بود، روز جمعه از مثبت اعلام شدن نتیجه تست کرونای خود خبر داد.

نخست وزیر کانادا و همسرش در قرنطینه قرار گرفتند

کرونا همچنین جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و همسرش سوفی ترودو را هم به قرنطینه فرستاده است. دفتر نخست وزیر کانادا اواخر روز پنج شنبه اعلام کرد که آزمایش کرونای سوفی ترودو پس از بازگشت از لندن مثبت شده است.

معاون وزیر بهداشت انگلیس به کرونا مبتلا شد

تست کرونای "نادین دورسس" معاون وزیر بهداشت انگلیس هم مثبت اعلام شده و او نیز در قرنطینه قرار گرفته است.

مقامات رومانی هم در قرنطینه قرار گرفتند

"لودویک اوربان"، نخست وزیر موقت رومانی هم روز جمعه اعلام کرد که وی و رهبران ارشد حزب پس از آنکه یکی از همکاران حزبی از لحاظ آزمایش کرونا مثبت شد خود را به صورت داوطلبانه قرنطینه می‌کنند. آزمایش "ویرژیل چیتاک"، عضو مجلس سنای رومانی که خیرا در جلسه خبری حزبی شرکت داشت مثبت شده است.

نفوذ کرونا به کابینه اسپانیا

کرونا همچنین به کابینه دولت اسپانیا هم نفوذ کرده و چندی پیش رسانه‌های محلی اعلام کردند که تست کرونای "ایرنه مونترو"، وزیر برابری این کشور هم مثبت شده است. دولت اسپانیا با مثبت شدن آزمایش کرونا مونترو، در صدد است از تمامی وزرای کابینه «پدرو سانچز» نخست‌وزیر اسپانیا آزمایش کرونا بگیرد و در همین راستا «پابلو ایگلسیاس» معاون نخست‌وزیر اسپانیا نیز قرنطینه شده است.

ابتلای وزیر فرهنگ فرانسه به کرونا

این ویروس همه گیر به مقامات فرانسوی هم رحم نکرده و چند روز پیش رسانه‌های محلی اعلام کردند که "فرانک رایستر"، وزیر فرهنگ فرانسه هم به این بیماری مبتلا شده و به قرنطینه رفته است.

بورس جانسون به کرونا مبتلا شد

نخست‌وزیر انگلیس تنها چند روز پس از تعیین جانشین موقت برای خود از ترس ابتلا به کرونا، در پیامی توئیتری اعلام کرد که به کرونا مبتلا شده و به قرنطینه خانگی رفته است.

پس از انتشار خبر ابتلای بوریس جانسون به کرونا، نشریه انگلیسی دیلی‌میل در اظهاراتی طعنه‌آمیز نوشت: « چرا آنها آنگونه که موعظه می کردند عمل نکردند؟ بوریس جانسون، مت هانکوک، کریس وایتی متهم هستند که از عمل به توصیه خود درباره فاصله گیری اجتماعی ناکام ماندند همچنانکه دولت در آزمایش گیری با شکست مواجه شده است.»

در پی تأیید ابتلای جانسون به ویروس کرونا، وزیر دارایی انگلیس نیز به دلیل تماس‌های نزدیک با وی، خود را قرنطینه خانگی کرد.

وزیر بهداشت و مشاور ارشد دولت انگلیس هم کرونا گرفتند

تنها ساعاتی پس از رسانه‌ای شدن خبر ابتلای نخست‌وزیر انگلیس به کرونا، با اعلام نتیجه آزمایش کرونای دو عضو ارشد کابینه وی –که از قضا هر دو جزو مقامات بلندپایه انگلیس در حوزه بهداشت و درمان هستند- مشخص شد که آنها نیز همانند مافوق خود به کرونا مبتلا شده‌اند.

ابتلای «مت هانکوک» وزیر بهداشت انگلیس و «کریس ویتی» مشاور ارشد دولت این کشور در امور پزشکی و درمانی، موجی از انتقادات علیه دولت انگلیس را در رسانه‌های این کشور برانگیخت.

متعاقباً تصاویری از دولتمردان انگلیسی در رسانه‌ها منتشر شد که نشان می‌داد آنها چندان به رعایت اصول فاصله‌گذاری اجتماعی مقید نیستند.

آنگلا مرکل از کرونا گریخت

هفته گذشته «اشتفان زایبر» سخنگوی دولت فدرال آلمان اعلام کرد که آنگلا مرکل صدراعظم این کشور در به دلیل در ارتباط بودن با یک پزشک مبتلا به کرونا، در خانه خود تحت مراقبت و قرنطینه قرار می‌گیرد.

سخنگوی دولت آلمان یک روز پس از اعلام این خبر، از منفی بودن اولین آزمایش کرونای آنگلا مرکل خبر داد و پس از آن نیز رسانه‌های آلمانی اعلام کردند که نتیجه آزمایش دوم نیز منفی بوده است.

سناتور حامی ترامپ به کرونا مبتلا شد

سناتور «رند پال» نماینده ایالت کنتاکی در سنای آمریکا و یکی از نزدیکترین نمایندگان سنا به دونالد ترامپ، هفته گذشته در پیامی توئیتری اعلام کرد که به کرونا مبتلا شده است.

این سناتور جمهوری‌خواه با اعلام اینکه نشانه خاصی از ابتلا به کرونا نداشته و به دلیل تعدد سفرها و نشست‌های کاری مورد آزمایش قرار گرفته است، مدعی شد که حال عمومی‌اش مساعد است و به‌محض پایان دوره قرنطینه خود به فعالیت‌های کاری خود ادامه خواهد داد.

ابتلای دو نماینده کنگره آمریکا به کرونا

در روز 18 مارس (29 اسفند) یک نماینده جمهوری‌خواه و یک نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا ابتلای خود به ویروس کرونا را تأیید کردند.

«ماریو دیاز بالرت» نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا و «بن مک‌آدامز» نماینده دموکرات ایالت یوتا در مجلس نمایندگان آمریکا دو نماینده‌ای بودند که در روز 14 مارس به دلیل نشان دادن علائم اولیه کرونا مورد آزمایش قرار گرفته بودند و چهار روز بعد از آن نتیجه آزمایش آنها مثبت اعلام شد.

قرنطینه خانگی 6 سناتور جمهوری‌خواه

تاکنون 6 سناتور جمهوری‌خواه که به گفته خودشان با افراد مبتلا به کرونا –از جمله سناتور رند پال که به‌تازگی نتیجه آزمایش کرونای وی مثبت اعلام شده است- در ارتباط نزدیک بوده‌اند، خود را در خانه قرنطینه کرده‌اند.

در بین این سناتورهای قرنطینه‌شده، نام «میت رامنی» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2012، «لیندسی گراهام» رئیس کمیته قضائی سنای آمریکا و «تد کروز» از اعضای کمیته نیروهای مسلح سنا نیز دیده می‌شود.

کرونا همچنین تا به حال به بسیاری از نهادهای مهم غربی از جمله ناتو، بانک مرکزی اروپا، پارلمان فرانسه، پارلمان آلمان، کمیسیون اروپایی و حتی مقر سازمان ملل در نیویورک هم نفوذ کرده و برخی کارکنان این نهادها را به قرنطینه فرستاده است.

برخی رسانه‌های غربی همچنین از ابتلای چند تن از ژنرال‌های ارشد ناتو به این بیماری خبر داده‌‌اند.

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آخرین اخبار

با آبونمان در خبرنامه رایگان میگن نیوز از آخرین پیشبردها در تارنما با خبر شوید